O nás

Malé, nezávislé vydavateľstvo Horská lucerna bolo založené Ivanou Komanickou počas pandémie koncom roka 2021. Jeho názov odkazuje k svetlu, ktoré sa používa vo výnimočnom stave. Cieľom vydavateľstva je objavovanie, publikovanie a podpora domácich autoriek a autorov s jedinečným hlasom, ktorí majú výnimočný pohľad a odvažujú sa postulovať nečakané umelecké či teoretické hypotézy. 


EDÍCIA DETSKÁ KNIHA

Pri detskej literatúre sa vydavateľstvo sústreďuje na súčasnú detskú literatúru, inovatívne a kolaboratívne projekty a knihy autorov/ilustrátorov či autorských dvojíc. 


EDÍCIA TEÓRIA A ESEJE

je postavená na inovatívnych knihách, ktoré vstupujú do súčasných polemík, zápasov a diskusií. Cieľom vydavateľstva je publikovať progresívne kritické myslenie predovšetkým v oblastiach súčasnej kritickej teórie, filozofie a estetiky, kultúrnej teórie, z akademického prostredia ale tiež zo širšieho intelektuálneho a umeleckého prostredia.


EDÍCIA POÉZIA

V oblasti poézie sa vydavateľstvo sústreďuje na menej známych autorov či autorky a menej známe prístupy, okrem iného na naratívnu poéziu. poéziu, ktorá je imaginatívna a intenzívna a v ktorej autori/rky kriticky pracujú s formami a rôznymi literárnym tradíciami.

Horská lucerna, Moyzesova 48, 040 01 Košice – Staré mesto, horskalucerna@gmail.com

Naše knihy si môžete zakúpiť aj priamo od nás. Napíšte nám email a knihy Vám pošleme. Poštovné je v cene.